Kızıltepe ilçesinde bugün 33 mahallede bakım-onarım çalışmaları gerekçesiyle yarım gün elektrik verilmeyecek.

Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş ve TEİAŞ tarafından yapılan açıklamada Kızıltepe Trafo Merkezi’nde TEİAŞ tarafınca yapılacak bakım-onarım çalışmaları nedeniyle 16’sı merkez olmak üzere 33 mahallede bugün sabah saat 07 00’den öğlen saat 12.00’ye kadar elektrik verilmeyeceği belirtildi.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada elektrik kesinti nedeni ve kesintinin etkileneceği mahalleler ile ilgili bilgilendirmede şu detaylara yer verildi;

“Mardin İli 154kV Kızıltepe Trafo Merkezi’nde TEİAŞ tarafınca 03.03.2020 Salı günü 07:00-12:00 saatleri arasında Bara-B ait bara ayıncılannda bakım-onarım çalışmaları yapılacağmdan belirtilen saatler arasında TR-B ‘den beslenen fiderler TR-A trafosuna aktanlacaktır. Aktarma manevralarında 15’er dakikalık enerji kesintisi yapılacaktır. Bu doğrultuda söz konusu hatalar ile irtibatlı fiderlerde elektrik kesintisi olacaktır. Bu çalışma doğrultusunda Kızıltepe İlçesinden; Atatürk, Bahçelievler, Cumhuriyet, Çamlıca, Çmarcık, Dunaysır, Ekinlik, Elbeyli, Ersoylu, Eskin, Eymirli, Fırat, Gözlüce, Harmandüzü, Haznedar, Hocaköy, Ilıcak, İpek, Kengerli, Koçhisar, Koçlu, Mezopotamya, Şahkulubey, Sanayi, Selahattin Eyyubi, Tepebaşı, Turgut Özal, Üçevler, Yaşarköy, Yenikent, Yenimahalle, Yoldere ve Yurtözü mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.”