Cildinizi nemlendirmeyi ihmal etmeyin

Yılın her zamanı olduğu gibi kışın da en büyük yardımcınız nemlendiriciler. Cildinizi gün içinde, periyodik olarak kremlerle nemlendirmeniz işinize yarayabilir. Kullanacağınız nemlendiricinin içeriğine de dikkat etmenizde fayda var. Kullanacağınız kremin içinde, cildinizi besleyecek  gliserin, laktik asit, sorbitol, hiyalüronik asit, alpha hydroxy asit gibi bileşenlerin olduğuna emin olun.

Cildinizi nemlendirmek için doğal yağlardan faydalanın

Bitkilerde bulunan ve cildinizi besleyici, koruyucu etkiler yaratan doğal yağları kullanmak da başka bir yöntem olabilir. Shea yağı, badem yağı, jojoba yağı, petrolatum ve mineral yağları gibi doğal yağlar aklınızın bir kenarında bulunsun.

Vücut losyonları kullanın

Kış soğuklarında kuruyan tek yer elleriniz ve yüzünüz değildir. Vücudunuz da bu kuruluktan payına düşeni alır. Bu sebeple vücut losyonu da kullanabilirsiniz. Duş sonrası parfümsüz losyonlar ve kremler deneyebilirsiniz.

Alkol tüketimini azaltın

Alkolün cilt kuruluğuyla ilişkisi şöyledir ki alkol vücuttan su atılmasına yani dehidrasyona yol açar. Bu da hücrelerinizin su depolarını boşaltarak kuruluğa sebep olur. Bundan dolayı, cilt kuruluğunun sebeplerinden biri olarak görülebilir.

Omega-3 almaya dikkat edin

Omega-3 içeren besinlerin vücudunuza girmesi, genel olarak metabolizmanıza fayda sağlayacağı gibi cilt kuruluğuyla mücadelenizde de size yardımcı olur.